Naisteadlaste portaali AcademiaNet lisandub 48 Eesti teadlast

BNS
Copy
Sülearvutis kirjutamine. Foto on illustratiivne.
Sülearvutis kirjutamine. Foto on illustratiivne. Foto: Joe Giddens/PA/Scanpix Baltics

Naisteadlaste portaali AcademiaNet lisandub 48 Eesti teadlast, portaal aitab tõsta teadlaste rahvusvahelist tuntust ning on teadlastele ja teadusasutusele praktiline abivahend leidmaks sobivaid projektipartnereid, esinejaid üritustele.

Teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson ütles, et kuigi üha enam on märgata naisi nii otsustuskogudes kui ka tippjuhtide hulgas, on veel palju arenguruumi, et naisteadlased saaksid teaduse edendamises meestega samaväärselt kaasa lüüa. «AcademiaNet portaal on suurepärane võimalus suurendada meie tublide naisteadlaste nähtavust üleilmselt.»

Portaali jõuab Eesti naisteadlaste paremik vaid läbi teadusagentuuri nominatsiooni. AcademiaNet-i jõudvad teadlased peavad olema silmapaistva akadeemilise kvalifikatsiooniga ja iseseisva uurimisrühma juhi kogemusega. Kandidaatide esitamisel lähtuti teadlaste edukusest riiklike rühmagrantide taotlemisel ja positiivselt evalveeritud teadusasutuste ettepanekutest.

AcademiaNet on aktiivne alates 2010. aastast ja avatud kasutamiseks kõigile teadushuvilistele. Swiss National Science Foundationi hallatavas portaalis on esindatud rohkem kui 3100 teadlast üle kogu maailma. Teadusagentuur esitas Eestist esimesed 18 nominenti 2018. aastal.

AcademiaNet portaali lisanduvad:

Airi-Alina Allaste, Anna Verschik, Annika Reintam Blaser, Anu Mänd, Anu Toots, Elve Lode, Ene Kõresaar, Eneken Laanes, Epp Annus, Eve Eisenschmidt, Eve Kikas, Eve Veromann, Evelin Loit, Helen Sooväli-Sepping, Irina Paert, Kadri Männasoo, Kai Pata, Kairit Tammets, Karin Dean, Karmen Toros, Kerli Mõtus, Kersti Markus, Krista Jaakson. Krista Loogma, Kristiina Tambets, Lehte Roots, Liisi Keedus, Luule Epner, Maarja Grossberg, Maie Bachmann, Marge Unt, Margit Langemets, Mari Uusküla, Marika Mägi, Marina Kritševskaja, Marju Kõivupuu, Merike Sisask, Piret Viires, Reili Argus, Ringa Raudla, Signe Vahur, Sirje Virkus. Susannne Durst, Tairi Rõõm, Tiina Randma-Liiv, Tiiu Koff, Tuuli Käämbre ja Ulrike Rohn.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles