Järelvaadatav ⟩ Jaanika Anderson: «Kivilõikekunsti kadunud hiilgus»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Copy

Postimees vahendab reedel otseülekannet Tartus toimuvalt Vaba Akadeemia loengult, kus Jaanika Anderson räägib kivilõikekunsti ajaloost ja selle olulisusest tänapäeval.

Kivilõikekunst on inimese loovuse üks vanimaid väljendusvorme. Poolvääriskivist või vääriskivist lõigatud gemme ja kameesid kasutati amulettide ja pitsatitena juba 4000. aastal eKr. Seda kunstiliiki tuntakse tänapäeval vähe, kuigi sellel on meile palju rääkida.

Tartu Ülikooli muuseumi teadusdirektor Jaanika Anderson tutvustab loengus lühidalt kivilõikekunsti ajalugu, mida kividele lõigati ning miks need on olulised ka tänapäeval.

Otseülekanne loengult algab Postimehe veebis reedel kell 18.15.

SA Academia Artium Liberalium ehk Vaba Akadeemia on 2018. aasta alguses asutatud ühendus, mis koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Akadeemia eesmärgiks on luua tingimused renessansitüüpi haritlasringi tekkimiseks ja kujunemiseks kooskõlas vabade kunstide kontseptsiooniga. Akadeemia asutajateks on Marju Lepajõe, Mihhail Lotman, Ülar Ploom, Hardo Pajula ja Maria-Kristiina Lotman.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles