R, 31.03.2023

Galerii: Egiptusest leiti 4300-aasta vanune haruldaselt hästi säilinud hauakamber

Kaur Maran
, toimetaja
Galerii: Egiptusest leiti 4300-aasta vanune haruldaselt hästi säilinud hauakamber
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Muistsest Sakkara matmispaigast avastatud hauakamber on märkimisväärne, kuna selle seinu katvad kaunistustel on erakordselt hästi säilinud nii värvid kui ka peened detailid.

Tõenäoselt kuulus hauakamber vaaraoriigi funktsionäärile ülik Huwy’le, kes elas Viienda dünastia ajal (25. sajandi algusest eKr kuni 24. sajandi keskpaigani). Üliku enda maised jäänused olid hauakambris talletatud spetsiaalsetesse vaasidesse, mis olid aga hiljem purunenud ning hauakambri avamise hetkel leidsid arheoloogid eest vaid muumia tükid ja potikillud, kirjutab Newsweek.

Arvestades, et haud asub viienda dünastia eelviimase valitseja Džedkara viimsest puhkepaigast mitte kuigi kaugel arvatakse, et Huwy pidi olema tollases võimuhierarhias küllaltki kõrgel kohal. Mõnede varasemate teooriate kohaselt võisid Huwy ja Džedkara vahel olla ka sugulussidemed.

Hauakambri alguses on lühike koridor, mis laskub eeskambrisse, millele järgneb juba omanikku kujutavate maalingutega suurem kamber. Lisaks avastati ka teisi viienda dünastia perioodi dateeritud hauakambreid ja esemeid, nende seas ka Džedkara oletatavale abikaasale kuningana Setibhorile pühendatud graniitsammas.

Märksõnad
Tagasi üles