N, 28.09.2023

Vaata: NASA avaldas detailseima pildi kaugeimast uuritud kosmosekivist

Kaur Maran
, toimetaja
Facebook
Comments
Foto: NASA

Jaanuari alguses kaugest kosmosekivist Ultima Thulest esimesed pildid teinud ja selle lumememme kuju avastanud aparaat New Horizons on nüüd avaldanud sellest veidrast väikesest jäisest objektist ülitäpse foto.

Pildi tegemise hetkel oli New Horizons Ultima Thulest vaid 6700 kilomeetri kaugusel. Pildi teinud kaamera kannab nime Multicolo Visible Imaging Camera ning selle resolutsiooniks on 135 meetrit piksli kohta.

Lisaks fotole tegi New Horizons kosmoselumememmest ka mitmeid teadusmõõtmisi, kuid selle andmestiku Maale jõudmiseks kulub kauguse ja tohutute andmemahtude tõttu veel kuni 20 kuud. Need andmed peaksid võimaldama hinnata, kas fotol paistvate õnaruste näol on tegemist meteoriidikraatrite või mõne muu protsessi tagajärgedega ning lõppude lõpuks loodetakse Ultima Thule uurimisest paremaid vastuseid olemuslikele küsimustele Päikesesüsteemi algusaegade kohta.

Seetõttu uuringud ka jätkuvad ning plaanide kohaselt peaks tulevikus jõudma Maale veelgi täpsem foto resolutsiooniga 35 meetrit piksli kohta, mille tegemise hetkel peaks New Horizons olema «lumememmest» 3500 kilomeetri kaugusel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles