Reps: teadusrahastuse saavutamiseks on valmimas erakondadevaheline kokkulepe

Mailis Reps FOTO: Elmo Riig / Sakala / Scanpix

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps toetab Eesti Teaduskoja nõuet tõsta teadusrahastus ühe protsendini SKTst.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps mainis, et detsembri lõpus on oodata erakondade kokkulepet, mida matroonina esindab president Kersti Kaljulaid. Ministri sõnul peaksid selle kokkuleppe kohaselt minema erakonnad parlamendi valimistele vastu lubadusega, et kui nad moodustavad valitsuse ja tehakse riigi eelarvestrateegia järgmise nelja aasta plaane, siis sinna sisse kirjutatakse sisse teadusrahastuseks 1 protsent SKTst, kirjutab ERR Novaator.

«Kas see saavutatakse kolme või nelja aastaga, see on nüüd siis niimoodi nii või teisiti riigi eelarvestrateegias vaja paika panna. Minul isiklikult teadusministrina on see väga sümpaatne, kahel põhjusel. Loomulikult me saame aru, et see ei ole samasugune kokkulepe, nagu on kaitsepoliitikas, kuid teadus peaks olema küll ka Euroopa tasandil kokku lepitud, kuid ennekõike peaks see olema sisemine usk, et teadus viib meie ühiskonda edasi ja on ka majanduskasvu alus,» rääkis Reps.

Samas on üheprotsendine SKT teadusrahastus sisse kirjutatud nii praegusesse kui ka varasematesse valitsuslepetesse. Miks see seni realiseerunud ei ole, loe lähemalt ERR Novaatorist.

Tagasi üles
Back