Vaba Akadeemia loeng: Tõnu Viik «Elu võimalikkusest Päikesesüsteemis»

Kaur Maran
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees tegi otseülekande Tartus toimuvalt Vaba akadeemia loengult, kus astronoom Tõnu Viik rääkis elu võimalikkusest Päikesesüsteemis.

Uudishimu on inimkonda edasi viinud (tõsi ta on, et keegi täpselt ei tea, kuhu just). Nii ka elu otsimisega, küll Päikesesüsteemis, küll mujalgi. Leitud siiski pole, ka õigeid jälgi mitte. Aga alla pole ka antud. Tõnu Viik räägib, kuidas see otsimine on kulgenud ja kuhu selle otsimisega on jõutud.

SA Academia Artium Liberalium ehk Vaba akadeemia on selle aasta algul asutatud ühendus, mis koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Akadeemia eesmärgiks on luua tingimused renessansitüüpi haritlasringi tekkimiseks ja kujunemiseks kooskõlas vabade kunstide kontseptsiooniga. Akadeemia asutajateks on Marju Lepajõe, Mihhail Lotman, Ülar Ploom, Hardo Pajula ja Maria-Kristiina Lotman.

Tagasi üles