Lõpuks suudeti tuvastada 65 kunagise põhja-pakistanlase genoom, kes elasid vahemikus 12 sajandit enne meie ajaarvamist kuni 2000 aastat tagasi. Neid omakorda võrreldi nii tänapäeva inimeste genoomiga kui mitmesaja inimese säilmetega Kesk-Aasiast ning Kasahstani ja Venemaa steppidest.
See ristvõrdlus lubas Moorjanil, Reichil ning Thangaraj’il teha põhjapanevaid järeldusi muistse Lõuna-Aasia rahvastiku kohta. Vahemikus 4700 kuni 3000 aastat enne meie ajaarvamist segunesid Kesk-Aasiast, peamiselt Iraani aladelt, pärinevad põlluharijad eelnevalt Lõuna-Aasias elanud küttide-korilastega. Seda toetab Turkmenistanist ning Iraanist leitud säilmed, mille omanikud olid arheoloogiliste asitõendite järgi kontaktis Induse oru kultuuriga. Pärast Induse kultuuri hääbumist liikusid sellega segunenud rahvad India poolsaare lõunaosadesse. Nii nad moodustasid nõndanimetatud muistsed lõuna-indialased.
Lõuna-Aasia rahvas on segu nomaadidest, põlluharijatest ja küttidest
Nende inimeste tänapäevased järeltulijad elavad edasi Lõuna-Indias ning kõnelevad draviidi keeli nagu tamili või kannada. Kui Induse kultuuri pärijad liikusid lõunasse siis Põhja-Indiasse asusid elama stepirahvad, kes kõnelesid algseid Indo-Euroopa keeli. Üle kolme tuhande aasta tagasi vallutasid sõjaliselt arenenumad rahvad Põhja-India ning tänapäevani India poolsaarel domineeriv hindi kultuur pärineb neilt. Indo-Euroopa keelte hulka kuulub nii tänapäeval levinud hindi keel kui ka muistne sankskrit, mis tänaseni säilitab rituaalse staatuse.
Moorjani sõnul toimusid muistses Indias ning Euroopas väga sarnased demograafilised protsessid. 9000 aasta eest levis põllumajandus Kesk-Aasiast nii Euroopasse kui Lõuna-Aasiasse ning alates 3000. aastast e.Kr. liikusid nendele aladele nomaadid stepist. Tõenäoliselt olid mõlemal juhul tegemist karjakasvatajate yamnayadega, kes muu hulgas olid esimesed hobuse kodustajad ja kõnelesid indo-euroopa keeli.