USA kodusõda on tuntud oma verisuse ja töösturevolutsiooni tehnikasaavutuste purustava jõu poolest. Sõja käigus sattusid lahingusse esimesed soomuslaevad, meremiinid, torpeedod, tagantlaetavad püssid ning isegi allveelaev. Uudiseid rinde ja tagala vahel edastas telegraaf ning olusid lahinguväljal kajastasid rindefotograafid.
Kuigi kõik need sõjariistad olid välja töötatud enne kodusõja algust kui selle verise sõja tannerdel leidsid need esmakordselt ulatusliku kasutust. Mõlemad pooled kandsid ulatuslike kahjusid, põhjaosariikide vägedes hukkus 360 000 inimest ning lõunaosariikides hukkus 258 000 hinge.
Mitmed sõjaajaloolased on USA kodusõda just sellel põhjusel pidanud esimiseks moodsaks sõjaks, mis sai «eeskujuks» kõikidele hilisematele koledustele mida tööstuslik sõjamasin käima lükkas.
9. aprilli sündmused Eestis:
1867 – Hans Erdell ostis päriseks Roobe mõisa, saades esimeseks eesti talupojast rüütlimõisa omanikuks.
1910 – Peterburi Jaani kirikus algas 10. aprillini kestnud I eesti asunduste hariduskoosolek.
1918 – Tartus ilmus Eesti Maarahva Liidu häälekandja Maaliit esimene number.
1925 – siseminister määras Eduard Metsa Politseikooli ülemaks.
1937 – Tallinnas lõppes kolm päeva kestnud poksi kolmikturniir, kus osalesid Eesti, Saksamaa ja Läti poksijad. Turniiri võitis üllatusega Eesti, kes Saksamaad võitis 5:3 ja Lätit 7:1, Saksamaa võitis Lätit 8:0.
1938 – valiti omavalitsuste esinduskogude poolt valitud esindajate kogu liikmed.
1992 – Jaak Tamm valiti Tallinna linnapeaks.
1995 – Eesti rahuvalverühm Estpla-1 asus teenistusse Horvaatias.
1997 – Rahvusooper Estonia noor balletisolist Stanislav Jermakov tunnistati Lõuna-Aafrikas Pretorias rahvusvahelise balletikonkursi üldvõitjaks.
2012 – Keskerakonnast astusid üheskoos välja Vilja Savisaar-Toomast, Siiri Oviir, Ain Seppik, Toomas Varek, Inara Luigas, Lembit Kaljuvee, Deniss Boroditš ja Rainer Vakra.