Ämblikud võiks aastaga kõik maakera inimesed ära süüa ja oleks ikka näljased

Riin Aljas
, teadustoimetuse juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ämblik
Ämblik Foto: Kadi Rätsepp

Bioloogide arvutused näitavad, et kogu maailma ämblikud söövad aasta jooksul 400 – 800 miljonit tonni toitu, kõigi täiskasvanute ja laste inimeste biomassi hinnatakse aga 357 miljoni tonni lähedale.

Hiljuti mõtisklesid kaks Euroopa bioloogi selle üle, kui palju toitu kõik maailma ämblikud aasta jooksul ära söövad ning said vastuseks numbri mis jääb 400 ja 800 miljoni tonni vahele. Sellele tulemusele jõudsid nad arvestades ämblike arvu meetri kohta ning keskmist söödud toidu hulka erinevate ämblikuliikide kohta. Arvutustest avaldas hiljuti artikli Science of Nature. 

Eile kõrvutas aga andmeanalüüsitaustaga Washington Posti ajakirjanik Christopher Ingraham neid andmeid kogu inimeste massiga ja avastas, et isegi kui kõik ämblikud kogu maailma inimesed ära sööksid, jääksid nad nälga. Nimelt hinnatakse kõigi täiskasvanute inimeste biomassi raskuseks umbes 287 miljonit tonni. Isegi kui sinna juurde lisada 70 miljonit tonni laste kohta, jääks ämblike jaoks väheks.

Loe pikemalt Washington Postist

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles