Umbes 100 miljoni aasta eest murdus India Aafrika ja Madagaskari küljest lahti ning alustas uhkes üksinduses pikka merereisi põhja poole, kuni tormas lõpuks sellise jõuga vastu Euraasiat, et tekkisid Himaalaja mäed. Uus uuring näitab aga, et võibolla polnudki India oma saareks oleku ajal kogu aeg muudest maadest nii tugevalt isoleeritud, kui arvata võiks.
Indial ja Euraasial võis olla sidemeid juba enne ühinemist
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nii vahendas ERRi teadusportaal Novaator ajakirjas PLOS one ilmunud uuringut, kust selgus, et 54 miljoni aasta tagusest Indiast pärit putukad sarnanevad vägagi neile putukatele, keda teatakse samal ajal elavat Euroopas ja Hiinas.
Et pisikesed putukad naljalt väga kaugele üle mere ei lenda, pakuvad Stebner ja kolleegid ühe seletusena välja, et India ja Euraasia vahel võis mõnda aega asuda saarestik, mida mööda väikesed putukad said saarelt saarele levida ja hoida alal sugulussidemeid India ja Euraasia populatsioonide vahel
Loe täpsemalt edasi Novaatorist.