SUHKRUMAKS SIISKI TOIMIB! Brittide suhkrumaks vähendaski suhkrutarbimist – loe, kui palju (2)

teadus.postimees.ee
Uuendatud 11. juuli 2024, 07:35
Copy
Teadlased uurisid, kuidas UKs kehtestatud suhkrumaks on mõjutanud inimeste igapäevast suhkrutarbimist.
Teadlased uurisid, kuidas UKs kehtestatud suhkrumaks on mõjutanud inimeste igapäevast suhkrutarbimist. Foto: Unsplash

Ühendkuningriigi «suhkrumaks», ametlikult tuntud kui karastusjookide tööstusmaks (Soft Drinks Industry Levy), vähendas lastel igapäevast suhkrutarbimist umbes 5 grammi ja täiskasvanutel umbes 11 grammi võrra 12 kuu jooksul pärast selle kehtestamist. See selgus 11-aastase küsitlusandmete analüüsist, mis avaldati ajakirjas Journal of Epidemiology and Community Health.

«Arvutuste kohaselt moodustas suhkur karastusjookidest enam kui poole selle koguhulgast. Kuid igapäevane energia tarbimine vabadest suhkrutest on endiselt kõrgem kui Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) uuendatud soovitus 5% — mis võrdub 30 g/päevas täiskasvanutele, 24 g 7–10-aastastele ja 19 g 4–6-aastastele lastele,» märgivad teadlased.

Tõendid viitavad, et suhkruga magustatud jookide tarbimine, mis on oluline vabade suhkrute allikas, eriti laste seas, suurendab kehakaalu tõusu, II tüübi diabeedi, südame isheemiatõve ja enneaegse surma riski.

Praeguseks on üle 50 riigi kehtestanud karastusjookide suhkrumaksu, et julgustada tootjaid oma tooteid ümber formuleerima. Ühendkuningriik tegi seda 2018. aastal.

Kuigi tõendid viitavad, et nendest jookidest tulenev suhkrutarbimine langes pärast maksu kehtestamist, pole selge, kas teised toidusuhkrud asendasid seda.

Maksu mõju hindamiseks kogu suhkrutarbimisele kasutasid teadlased 11 aasta (2008–2019) vastuseid Ühendkuningriigi rahvuslikust dieedi- ja toitumisuuringust (UK National Diet and Nutrition Survey), mis kogub andmeid toidutarbimise, toitumise ja toitainete tarbimise kohta kodus ja väljaspool 500 täiskasvanult ja 500 lapselt nelja päeva jooksul.

Teadlased vaatasid eelkõige absoluutseid ja suhtelisi muutusi toidus ja karastusjookides sisalduvate vabade suhkrute kogutarbimises ja ainult karastusjookides, sealhulgas täis- ja madala kalorsusega karastusjookides; osaliselt kooritud, täis- ja lõssipiimas; puuviljamahlas ning teistes piimajookides ja koores.

«Valgu tarbimist kasutati võrdlusena, sest kuigi sellele ei kehtestatud maksu, võivad seda mõjutada olulised tegurid, näiteks toiduhindade tõus,» ütlevad teadlased.

Tulemused põhinevad 7999 täiskasvanu ja 7656 lapse andmetel ning hinnangulised muutused vabade suhkrute tarbimises põhinevad 2019. aasta jaanuarist märtsini kogutud andmetel võrreldes sellega, mida oleks oodata, kui suhkrumaksu poleks kehtestatud.

Pärast suhkrumaksu väljakuulutamist 2016. aastal vähenesid laste tarbitud vabad suhkrud kõikidest karastusjookidest peaaegu poole võrra ja täiskasvanutel kolmandiku võrra võrreldes perioodiga enne väljakuulutamist.

Võttes arvesse varasemaid trende vabade suhkrute tarbimises, näitasid küsitluste vastused, et aasta pärast Ühendkuningriigi suhkrumaksu jõustumist vähendasid lapsed vabade suhkrute tarbimist toidust ja joogist kombineeritult umbes 5 g/päevas (suhteline vähenemine 10%) ja täiskasvanud umbes 11 g/päevas (suhteline vähenemine 20%).

Rohkem kui pool sellest koguhulgast tuli ainult karastusjookidest, moodustades lastel umbes 3 g/päevas (suhteline vähenemine 23,5%) ja täiskasvanutel umbes 5 g/päevas (suhteline vähenemine veidi alla 40,5%). Valgu tarbimine püsis kogu perioodi jooksul lastel ja täiskasvanutel stabiilne.

«Lastel vastab 4,8 g suhkrutarbimise päevane vähenemine umbes 19,2 kilokalorile umbes 2000 kilokalori suurusest päevatarbimisest, mis on umbes 1% energiatarbimise vähenemist,» märgivad teadlased.

«Energiatarbimine vabade suhkrute osakaaluna kogu energiatarbimisest ei muutunud märkimisväärselt pärast maksu kehtestamist, mis viitab sellele, et vabade suhkrute energiatarbimine vähenes koos kogu energiatarbimisega ja et inimesed ei muutnud oma dieeti oluliselt ega asendanud rohkem suhkrurikkaid toite ja jooke,» ütlevad teadlased.

«Erinevaid vanuserühmi ei olnud võimalik uurida osalejate piiratud arvu tõttu, kuid toidu ja joogi suhkrusisalduste vähenemine võis mõjutada erinevaid vanuserühmi erinevalt,» ütlevad teadlased.

Näiteks suurim vabade suhkrute allikas 4–10-aastastel on teravili ja teraviljatooted, millele järgnevad karastusjoogid ja puuviljamahlad. Vanuses 11–18 on suurimaks allikaks karastusjoogid (29%). Täiskasvanute jaoks on suurimaks vabade suhkrute allikaks suhkur, moosid ja maiustused, millele järgnevad mittealkohoolsed joogid.

«Vabade suhkrute tarbimise vähenemine kogu dieedis, mitte ainult karastusjookidest, viitab sellele, et vabade suhkrute tarbimine toidust vähenes samuti juba alates 2008. aastast,» lisavad nad. «See võib olla tingitud rahvatervise signaalidest pärast väljakuulutamist.»

Allikas: British Medical Journal ja Medical Xpress

Tagasi üles